Branża etykiet wraca nad jeziora

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca magazynu „Świat DRUKU” oraz organizator konferencji i szkoleń w ramach Akademii Wiedzy, serdecznie zaprasza w dn. 11–12 czerwca do Mikołajek na VI Kongres Etykiety Samoprzylepne. W ramach wydarzenia odbędzie się 21. Konferencja „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” oraz Wystawa technologii i rozwiązań dla producentów etykiet samoprzylepnych. Wszystkich ekspertów branży wąskiej wstęgi, w szczególności przedstawicieli drukarń, z pewnością zainteresuje bogata i pełna merytorycznych wykładów agenda konferencji. O czym będzie mowa?

W programie m.in.:

  • Biel: fundament, który zmienia wszystko. Dlaczego „neutralne” podłoże nie jest neutralne w druku etykiet
  • Metamorfoza oznakowania opakowań według PPWR – zapowiedź jednolitych zasad w UE
  • Etykieta jako instrument zgodności regulacyjnej: oświadczenia środowiskowe w świetle PPWR i dyrektywy 2024/82
  • Nie tylko etykiety – jak przejąć nowe rynki bez rewolucji?
  • Sztancowanie w centrum uwagi: od doboru materiału do skutecznej aplikacji etykiety
  • Etykieta dialogu – zyskowna gra z klientem drukarni
  • Maszyny, ludzie, emocje – video storytelling & marketing w branży poligraficznej
  • Moment prawdy dla drukarni – głos klientów. Które czynniki determinują decyzję klienta o tym, że jedna drukarnia wchodzi do gry, a inna przegrywa – panel dyskusyjny z udziałem brand ownerów
  • Kto będzie drukował za 10 lat? Wyzwania drukarń w świetle zagrożeń współczesnej cywilizacji

I duuużo więcej!!!

Pełny program wydarzenia: https://etykietysamoprzylepne.akademia-wiedzy.eu/program/.

VI Kongres Etykiety Samoprzylepne odbędzie się w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach w dn. 11–12 czerwca 2026 (czwartek i piątek). Rejestracja do 15 maja poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://etykietysamoprzylepne.akademia-wiedzy.eu/rejestracja.

Do tej pory do grona współorganizatorów zbliżającej się edycji największego w Polsce wydarzenia dla branży etykiet dołączyły firmy: API Transfer Technologies, BOBST, Brotech, Digiprint, EPSON, Flint Group Digital Xeikon, GRAW, Heidelberg Polska, hubergroup, PrintsPaul, Profex elektronik, Reprograf-Grafikus, SCORPIO, SPG Prints i Wolff Poligrafia.

Partnerami zostały firmy: CERM, Dienes, EyeC, Grafotronic, Hanglory, Novacore, Omet i tesa, jednak ta lista nie jest jeszcze zamknięta – kolejne marki mogą jeszcze dołączyć do współtworzenia Kongresu.

Patronat nad wydarzeniem sprawują: Europejskie Stowarzyszenie Branży Etykiet Samoprzylepnych FINAT, Polska Izba Druku, Polska Izba Fleksografów, Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań, Polska Izba Opakowań, Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego, Stowarzyszenie Natureef, Stowarzyszenie Polskich Producentów Etykiet Samoprzylepnych oraz miesięcznik „Świat DRUKU”.

Zapisz się na newsletter